Detailed close-up photo of a film negative strip held by a person's hand, showcasing traditional photography.
| | | | | | |

Kõik enesearengu tööriistad viivad ühte punkti

Eneseareng ei ole ainult moesõna, vaid võimas vahend elukvaliteedi parandamiseks, sisemise rahu leidmiseks. Eneseareng on üha vajalikum, sest oleme inimkonnana jõudnud etappi, kus enam ei saa niivõrd toetuda välistele raamistikele, õpetustele, gurudele, jumalatele, vaid tõeline õpetus ja jumal ise tuleb leida seestpoolt.

Endaga töötamise viise on lugematu hulk, ja igaühele võib sobida midagi erinevat või ka sarnast. Mind on enesearengu teemad alati huvitanud ja tänaseks olen tundma õppinud viise, mis mind on sellel teel toetanud ja neid tutvustan ka teistele. Kõik kogemused on aidanud mul paremini mõista, kuidas ehitada ühendust iseenda, oma tunnetega ja maailma terviklikkusega.

Elu, nagu see on – püüd enda ja teiste ootustele vastata, kohustuste täitmine, kiires tempos elamine, mustrite kordamine – tekitavad tunde, et oled justkui endast lahutatud. Väsimust, rahulolematust ja muid märke eirates, tekib aastate jooksul ärevus, apaatia või muu raske seisund, kust vanamoodi edasi enam ei saa. Tuleb endale otsa vaadata, teha endas inventuur, leida üles oma lõputu potentsiaal, teha muutused, et kasvada ja areneda. Algavad otsingud. 

Töö iseendaga on mosaiigi kokkupanemine. Kõik, mis su teele satub, iga kogemus, suhe, tööriist, meetod, mis sind kõnetab või ei kõneta, sobib või ei sobi, aitab ennast tundma õppida, endast paremini aru saada. Kõik kogemused viivad lõpuks sama eesmärgini: sisemise tasakaalu ja terviklikkuseni.

Teadlik kohalolek ja meditatsioon

Meditatsioon, teadlik kohalolek ja vaimse tervise harjutused aitavad näha mõtteid, emotsioone, kehaaistinguid, seisundeid ja reaktsioone. Need õpetavad sind katkestama automaatseid reaktsioone ja keskenduma hetkele. Mida rohkem suudad igas hetkes teadlikult ennast märgata, seda tavalisemaks muutub teadvelolek, igas hetkes kohalolek. Kui oled ärkvel, tekib sulle valik. Seni ei jää muud üle, kui reageerida välistele oludele. 

Kui harjutad teadvelolekut piisavalt, muutub see osaks sinu igapäevaelust – ja koos sellega ka sisemine rahu.

Keha ja liikumine

Tants, kõndimine, füüsilised harjutused jms ei ole ainult kehale, vaid ka vaimule. Kui hoolitsed oma keha eest, mõjutab see positiivselt ka sinu vaimset seisundit. Keha ja vaimu vahel on tugev side, mis võib aidata leida tasakaalu. Väga hästi mõjub liikumine looduses, sest siis oled eeterkeha toitvate jõudude ja looduse rütmidega parimas kontaktis, taastub ühendus iseenda ja ümbritsevaga. Keha- ja alateadliku tasandiga tegelevad ka Osho aktiivsed meditatsioonid®, mis puhastavad ja tasakaalustavad ning loovad silda meie ajatu olemuse juurde.

Olen enda jaoks loonud teraapilise kõndimise, kus tegelen oma mõtte- ja tundekehaga, puhastan ja täidan oma aurat.

Eneserefleksioon ja loominguline tegevus

Päeviku pidamine, vabakirjutamine, oma astroloogilise või Human Design’i kaardi tundmaõppimine, juhitud küsimused enese kohta, annavad võimaluse analüüsida oma mõtteid, tundeid ja käitumist. Mõnikord piisab vaid sellest, et ennast teadvustada, panna oma tunded ja mõtted kirja, et neist selgemini aru saada. Kirjutamine hoiab ka paremini fookuses ja ühendab mõtteprotsessi kehaga, kui kirjutad käsitsi. Joonistamine, joonte ja värvide kasutamine ühendab meie erinevad tasandid, mida ilma kunstilise väljenduseta kokku liita oleks rakse. 

Teraapia või grupitöö

Professionaali või kogukonna toetus on sageli võti sügavamate kihtideni jõudmiseks. Konstellatsioon ja energeetiline teraapia viivad minu praktikas sageli selle elu teemadest kaugemale ja annavad vastuseid küsimustele, mida sa teadlikul tasandil ei esita. Individuaalne või grupimentorlus on selge fookusega pikema ajaperioodi jooksul, võimaldades rajal püsida, regulaarset toetust ja konsultatsiooni, avavad uued vaatenurgad, mis aitavad mõista midagi, mida ise ei näe. Grupis kooskäimine võimaldab luua olukorra, kus kõigi panusega luuakse rohkem, kui sisse pannakse.

Kuigi lähenemisviisid võivad olla erinevad, on nende ühine eesmärk alati üks: viia meid iseenda juurde, suunates sisemise terviklikkuse poole. On oluline meeles pidada, et pole olemas “õiget” viisi endaga töötamiseks, vaid see, mis sinu jaoks parasjagu töötab.

Kuidas alustada?

Võib tunduda üle jõu käiv leida õiget viisi, kuid lihtne on alustada ühe küsimusega: Mida ma praegu vajan? Kui tunned, et su mõtted on rahutud, proovi meditatsiooni või kirjutamist. Kui su keha ihkab liikumist, proovi aktiivset meditatsiooni või looduses jalutamist. Kui soovid sügavamat mõistmist, otsi tuge mentorilt või terapeudilt. Jälgi, mis mõjub, ja lase sellel enda jaoks tööd teha.

Luba endal katsetada ja avastada. Kõik tööriistad ja tehnikad, mida kasutad, viivad sind lõpuks ühte punkti – sinna, kus sa ise oled oma elu keskmes, terviklik ja tasakaalus.

Similar Posts