Kui ärevusest saab norm ja rahu tundub kättesaamatu
Ärevuse seisundist rahuseisundisse jõudmine on üks komplekssemaid ja keerulisemaid teemasid. See nõuab järjekindlat kohalolu ja valmisolekut iseendaga tööd teha. Kui mõtled nüüd, et „aga mina küll pole järjekindel“, siis oota selle hinnanguga — kursusel avan sulle järjekindluse kohta ka teise vaatenurga.
Ärevus on pikaaegselt mahasurutud tunded. Need tunded võivad olla sinu enda loodud, aga sama hästi ka kelleltki teiselt üle võetud — tavaliselt mõlemat. Ärevus on nakkav, ärevus tõmbab ärevust.
Ärevus on loomulik ja ellujäämiseks vajalik ohule reageerimise seisund. Aga kui sellest saab keha ja meele püsiseisund, tasub vaadata sügavamale, mis on see tajutav “oht”. Kui ärevuse põhjus on ebaselge, see tähendab oht on tundmatu, siis seda intensiivsemaks ärevus kasvab. Kui inimene teab, mis teda ärevaks teeb, kuid ta ei suuda seda ohjata, ka siis on sügavamal nn tegelik põhjus, mis närvisüsteemis pidevalt alarmi töös hoiab.
Meie keha ja meel kohanevad ja kui ärevusseisund on muutunud valdavaks, saab see keha uueks normaalsuseks. Rahuolek muutub võõraks – aga sa igatsed seda, sest selles on su põhiolemus.
Ärevus ei ole sinu süü, aga rahu on sinu vastutus. Kui oli võimalik õppida ja luua ärevusseisund, on võimalik õppida ja luua ka rahuseisund. Seda siin kursusel saadki enda heaks teha – lood rahu samm-sammult, endale omasel viisil ja omas tempos.