Kes või mis on OSHO®?
OSHO® oli sünnilt hindu, India müstik, hariduselt filosoofiaprofessor ülikoolis, kutsumuselt Õpetaja. Ta hindas kõiki vanu usundeid, kuid ei tunnistanud ühtegi ainuõigeks ja õpetas peamiselt meditatsiooni. OSHO® mediteeris juba noorena ja saavutas valgustumise 21-aastaselt.
OSHO® julgustas inimesi olema iseenda moodi. Ta kutsus üles lahti laskma sisseharjutatud veendumuste süsteemidest ja eelarvamustest, mis takistavad elu nautida kogu selle rikkuses.
Hirmunud inimene on manipuleeritav. Kontakt iseendaga loob selguse. OSHO® lõi tänapäeva inimese jaoks 11 meditatsiooni, mis aitavad kuhjunud tundeid vabastada, sisemist vaikust ja erksust (taas)luua.
Ta on kogu elu julgustanud iga inimest olema iseenda moodi ja
OSHO® kutsus üles uurima ja lahti ütlema sisseharjutatud veendumuste süsteemidest ja eelarvamustest, mis piiravad võimet nautida elu kogu oma rikkuses.
OSHO® kui vabamõtleja oli süsteemil jalus ja teda püüti mitmel korral kõrvaldada.
OSHO® sündis 11.12.1931 lahkus oma kehast 19.01.1990
Osho® ütles, et me ei peaks liiga pingutama. Ta ütles, et teeksime kõike teadlikult, täielikult kohaolus ja siis maailm muutub.
Näiteks kui soovid vabaneda mõnest harjumusest, olgu see suitsetamine või liigne šokolaadi söömine, siis võitluse asemel võta see sigarett või jupp šokolaadi ja tunneta kõigi oma meeltega, aeglaselt ja sügavalt, kuidas sellega ühined. Olles täielikult kohal, võid üllatusega avastada, et sulle suitsetamine või šokolaad ei meeldigi. See on olnud vaid millegi kompensatsiooniks. Nii on su alateadvus rahuga valmis selle eemale heitma.
Järjepidev OSHO aktiivsete meditatsioonide® tegemine ühendab samuti meid kahjulikest harjumustest lahti ja lubab avastada meil enda seni varjus olnud külgi.