white plumeria flower on water
|

Ärevuse ja rahu loomine iga päev

Ärevuse seisundist rahuseisundisse jõudmine on üks komplekssemaid ja keerulisemaid teemasid. See nõuab järjekindlat kohalolu ja valmisolekut iseendaga tööd teha.

Ärevus on pikaaegselt mahasurutud tunded. Need tunded võivad olla sinu enda loodud, aga sama hästi ka kelleltki teiselt üle võetud — tavaliselt mõlemat. Ärevus on nakkav, ärevus tõmbab ärevust.

Ärevus on loomulik ja ellujäämiseks vajalik ohule reageerimise seisund. Aga kui sellest saab keha ja meele püsiseisund, tasub vaadata sügavamale, mis on see tajutav “oht”. Kui ärevuse põhjus on ebaselge, see tähendab oht on tundmatu, siis seda intensiivsemaks ärevus kasvab. Kui inimene teab, mis teda ärevaks teeb, kuid ta ei suuda seda ohjata, ka siis on sügavamal nn tegelik põhjus, mis närvisüsteemis pidevalt alarmi töös hoiab.

Meie keha ja meel kohanevad ja kui ärevusseisund on muutunud valdavaks, saab see keha uueks normaalsuseks. Rahuolek muutub võõraks – aga sa igatsed seda, sest selles on su põhiolemus.

Ärevus ei ole sinu süü, aga rahu on sinu vastutus. Kui oli võimalik õppida ja luua ärevusseisund, on võimalik õppida ja luua ka rahuseisund.

Minu kogemus – nii isiklik kui ka töös klientidega – on, et endas rahuseisundi kasvatamiseks on kasulik mõne kuu vältel sellega teadlikult tegeleda. Kui hakkad ennast vaatlema ja praktiseerid lihtsaid kohalolutehnikaid ning teed pikemaid samme mõne teraapiaseansiga, on võimalik saavutada väga häid ja püsivaid tulemusi.

Rahu ei juhtu juhuslikult — see on praktika, mida saab õppida. Teatud praktikatega saab õppida ennast paremini tundma, oma sisemist seisundit juhtima, märkama varaseid ärevussignaale ning looma endas loomuliku rahuseisundi, mis muutub meeldivaks harjumuseks. Õppimisperioodi jooksul pühendud rohkem, kuid mis on oluline — oled endaga teinud tööd ja saad ise ennast jälle aidata ja laadida, kui elu sind pingesse tõmbab.

🔁 Püsivad tegevused

Need tegevused on rahuseisundi loomise tuum – need loovad aluse uue seisundi tekkeks, aitavad luua sügavamat kontakti iseendaga ning õppida end paremini tundma. Rahu ei teki juhuslikult – see kasvab igapäevase tähelepanu ja kohalolu kaudu.

  • Lühikesed kohalolupraktikad – aitavad närvisüsteemil rahuneda ja tulla tagasi hetke.
  • OSHO aktiivsed meditatsioonid® – vabastavad keha kaudu pingeid ja pärsitud emotsioone, toetades sügavat vaikust.
  • Enesevaatlus ja eneserefleksioon – aitavad märgata sisemisi mustreid ja luua uusi valikuid.
  • Liikumine, toitumine, uni jms – toetavad keha ja meele tasakaalu ning loovad rahuseisundile soodsa keskkonna.

🌿 Lisategevused

Need praktikad ei ole tingimata vajalikud, kuid võivad olla suureks abiks sügavamate sisemiste sõlmede ja takistuste vabastamisel. Need aitavad nähtavale tuua alateadlikke mustreid ja tasakaalustada süsteemi seal, kus püsitegevuste praktiseerimine võtaks kõvasti kauem aega.

  • Konstellatsioonitöö – aitab avastada ja lahustada alateadlikke sisemisi konflikte ning päritud mustreid.
  • Kinesioloogiline uskumuste ja sisemiste sabotaažide testimine ja tasakaalustamine – tuvastab keha kaudu alateadlikke sabotaaže ja sisemisi vastuolusid.
  • Energeetiline tasakaalustamine – aitab peenenergeetilisel tasandil taastada energiavoolu ja su olemuse tasandite kooskõla.
  • Hüpnoos – võimaldab töötada süvatasandil alateadvuses, kus asuvad paljud ärevuse allikad.

Similar Posts